Kurumsal

Bizi Tanıyın

AMBALAJ SEKTÖRÜNDE 50 YIL

Kökleri 50 yıl öncesine uzanan Teknopak Plastik Sanayi, Bergama Plastik ve Onset markaları ile gıda ambalajı konusunda uzman Türkiye’nin lider üreticilerindendir.

Firmamız bal, çikolata ve şekerleme, lokum, kuruyemiş, sütlü tatlılar ve helva gibi geniş bir alanda müşterilerine işlevsel, tasarım değeri yüksek, kaliteli ürünler üretmektedir.

Bir gıda ürününün satışında ürünün kalitesi kadar ambalajın tasarımı, işlevselliği ve kalitesi de aynı derecede önemlidir. İyi bir ambalaj ürünü koruması, kolay kullanılabilme özelliklerinin olmasının yanında tasarımı ile de ürünü anlatmalı, ürüne kişilik vermeli ve tüketicide farkındalık yaratmalıdır; böylelikle satışı arttırmalıdır. Bu amaçla firmamız Ar-Ge faaliyetlerini temel yapıtaşlarından biri olarak görmekte, tasarım atölyesi ve kalıphanesi ile müşterilerine en uygun ürünleri üretmekte, geliştirdiği ürün, teşhir standları ve separatörler ile entegre çözümler sunabilmektedir. Firmamız Türk Patent Enstitüsü nezdinde yüzden fazla endüstriyel tasarım tesciline ve faydalı modele sahiptir.

Firmamız toplu tüketime yönelik ürünlerin yanısıra müşterilerinin ihtiyaçlarına özel butik gıda ambalajları da geliştirmektedir. Türkiye’de ilk ve tek, firmamızın geliştirdiği S.E.T sistemi ile Subjective (Size Özel), Effective (Etkin), Technical (Teknik) ambalaj çözümleri geliştirmekteyiz. Size özel geliştirdiğimiz ambalajlar ile rakiplerinize karşı farklılığınızı ortaya koyar, farkındalığınızı arttırıp kendinizi ileriye taşımaktasınız.

Firmamız, İzmir ve İstanbul’daki kendi ofisleri, yaygın yurtiçi satış ağı ve birçok ülkedeki distribütörleri ile çalıştığı firmalara ölçek farkı gözetmeksizin aynı kalite ve hizmet anlayışını uygulamakta ve bu anlayış ile gerek yurt içinde gerekse yurt dışında pek çok lider kurumsal ve aynı zamanda yerel şirketin temel, güvenilir iş ortağı olmayı başarmıştır.